Únor 2012

Jak na super fotky

26. února 2012 v 10:59 | SqN |  Salon krásy
Vždycky jsem záviděla těm, co jsou fotogenický. Můžou se tvářit na fotce, jak chtějí a stejně vypadají dobře. Já patřila vždycky do té druhé skupiny. Příroda je někdy krutá. Určila jsem si body, kterými se řídím, aby fotka vypadala alespoň trochu dobře.

Musím se cítit dobře
Všimni si, že nejlépe vypadají momentky, ve kterých je vidět zábava a uvolnění, proto na to mysli, když fotíš.

Nemyslím na to, jak vypadám
Když tohle dělám, tak jsem pak docela v křeči a na fotce je to dost vidět.

Nefotím sebe sama
Prostě to neumím a dělat kačera do zrcadla vážně nehodlám (četla jsem, že to stejně většině kluků připadá antisexy než sexy - dělat kačera, ne fotit se sama)

Co je v pozadí, je hrozně důležitý
Když profesionální fotograf fotí, má vždy nějaké plátno v pozadí. Dneska se hodně využívá grafických programů (photoshop, gimp), aby pozadí vypadalo co nejlíp. Samo sebou je to jedno, když na fotce je něco fakt bombovýho, na co se člověk podívá a pozadí prakticky nevidí.

Trochu přičísnout
Snad každý se před focením podívá, jestli nemá místo vlasů anténky nebo účes alá skřítek Racochejl.

Mocný Photoshope pomoc
Když už je vážně nouze tak i já šáhnu po retuši a vylepšení. Ale z mírou proboha, ne jako to dělají v reklamách, že na ulici by tu modelku nikdo nepoznal, protože ve skutečnosti má šílené akné, širší stehna a bůhví co ještě.

Žádný akty
Tohle je jenom na okraj, ani ne rada jako spíš doporučení, ale docela důležitý. Pak už nikdo nevidí tebe, ale tvé tělo.

Umění milovat

25. února 2012 v 10:07 | SqN |  Podčárník
Možná už jste o tomhle literárním díle slyšely nebo se o něm učily. Mě osobně zaujala zatím nejvíc ze všech knih, co jsme zatím v prváku probírali. O čem je? Je to soubor třech knih o tom, jak zaujmout ženu a naopak. Je pozoruhodné, jak se podobá představám romantiků o sbližování. Napsal ji Publius Ovidius Naso ještě před naším letopočtem v Římě. Kniha první patří mužům a radí jak se k ženě chovat, lichotit jí a tím si získat její lásku. Druhá radí jak si jejich získanou lásku udržet a říká, že ne vždycky je láska opětována. A konečně třetí je určená ženám (i nám holkám) jak o sebe pečovat, smát se, mluvit nebo plakat. Radí také jak si dát pozor na nevěrníky, co střídají ženy jako ponožky a vidí jenom sebe. Všechno je psáno včerejší dobou, takže jsem si musela skoro každý verš přečíst dvakrát, abych ho pochopila. Není to přesný návod pro dnešní dobu, jak získat lásku, ale inspirace, která se hodí opravdu do každé doby.
Hodnocení: Doporučuju pro zajímavost přečíst. Stejně je to povinná četba, takže máš potom trochu navrch :)


Publius Ovidius Naso


Jaká barva vlasů, je pro mě ta pravá?

23. února 2012 v 0:02 | SqN |  Salon krásy
Mamka mi pořád říká, že nejlepší je si vlasy nebarvit, protože naše přírodní barva nám byla dána, takže nám sluší nejvíc, taky jinak nám byla ušitá na míru. Já ji na to, skoro pokaždý, řeknu, že podle mě je to docela pitomost, protože závisí na celkovém vzhledu člověka. No a pak se většinou pohádáme. Ne, jinak. Dohadujeme se. Barva se určuje podle přírodní barvy vlasů, barvy pleti a očí. Znáš, že se barvy dělí na teplé, studené a ty se dělí ještě na jarní a letní, (- teplé), podzimní a zimní (- studené)? Podle typu se pak určuje nejen barva vlasů, ale i oblečení a líčení.

Jarní typ
Do tohoto typu se řadí ty dívky, které mají světlou pleť, mohou mít broskvový odstín pleti a docela časté jsou i pihy. Oči bývají většinou zelené nebo modré a přirozená barva vlasů je teple blond nebo měděná. Tady se k tobě nejvíc hodí různé odstíny přírodních barev, vyhni se tmavé barvě vlasů, vypadala nepřirozeně.

Letní typ
Máš bledou až růžová pleť s blonďatou nebo světle hnědou barvou vlasů. Oči modré, čokoládové nebo zelené. Dívky letního typu si můžou dovolit různé odstíny blond barvy. Dobře budeš vypadat i v kombinaci světle hnědé a platinové. Pokud máš ale pleť opálenou, pak vyhni zrzavým odstínům.

Podzimní typ
Tenhle typ má narůžovělou pleť, někdy olivově zbarvenou, barva očí modrá, zelená i hnědá a světle hnědé vlasy. Pro tebe je nejlepší rezavá barva vlasů. Ta má řadu různých odstínů - můžeš zkusit jemně načervenalou, zlatou nebo rudou, skvěle vypadá i tmavá blond. Vlasy rozzáří i červený melír. Čemu by ses ale měla rozhodně vyhnout je moc tmavá barva vlasů s modrou a fialovou, které sluší jenom zimnímu typu.

Zimní typ
Tenhle typ má světlou pleť, někdy s olivovým nádechem. Má tmavé oči i vlasy, na kterých se ale většinou brzy objevují šediny. Tomuhle typu sluší tmavě hnědá nebo černá barva vlasů. Pro zářivý lesk jsou dobré barvy v odstínu mahagonu nebo tmavé čokolády nebo můžeš vyzkoušet světlé proužky-projasní tvůj obličej. Nehodí se k tobě příliš světlá barva vlasů, která by vypadala nepřirozeně.

Cože? To jsme vážně tak blbý?

21. února 2012 v 15:31 | SqN |  Novinky
Jedna dáma napsala ve svém článku: "Nevěřte nikomu pod třicet, s největší pravděpodobností je to totální blbec!". Naštěstí myslela naše americké vrstevníky, ale myslím, že je to trochu přehnané. To, že naše generace je o něco jinačí, než byli, ty předchozí neznamená, že je opravdu tak hloupá. Prý nám nechtějí křivdit, ale stejný názor má i spousta předních českých psychologů. Přiznávám, někteří se vážně chovají jako by neměli mozek, ale za to si můžou někteří sami, když jenom sedí u facebooku nebo u televize a mlsají brambůrky a další děsně zdravý věci. Nemají potom přehled ani mínění, co je správné a co ne. Podle výzkumů nemáme nižší IQ, ale nemáme zájem se vzdělávat a flákáme se. U nás to prý není o nic lepší. Spíš je to dobou, která nás nenutí tolik vyložit úsilí něco udělat. Blbej, ale příklad za všechno je třeba elektrický kartáček. Já si říkám, že možná (ale jenom možná) čistí líp než ten normální, ale nejsem přece líná zakroužit kartáčkem. Je to jenom můj názor. S úrovní maturity to jde taky trochu z kopce. I prváci mají prý šanci ji udělat, protože se chce mnohem méně vědomostí a víc maturitní komisy zajímá schopnost komunikovat. Stejně se jí neskutečně bojím. Neznamená pro mě, že když se diplomy kupují, tak že půjdu a jeden si bez práce koupím. Je to pro mě otázka cti.

Whitney Houston odešla, kdo odejde příště?

20. února 2012 v 15:53 | SqN |  K zamyšlení

Vždycky, když uslyším, že někdo zemřel, mám potřebu uctít jeho památku. Slavná zpěvačka Whitney Houston zemřela ve věku 48 let. Další ze skvělých umělců, které bude náš svět postrádat. Nejdříve to byl v roce 2009 Michael Jackson a od té doby odchází další a další. Zpěvačka Amy Winehouse, a samozřejmě vzor nás všech Václav Havel. Vím, že odešla i spousta dalších, ale teď si bohužel víc nevybavím. Nevím proč, ale vždycky po čase na to, že odešla, ta hvězda po čase zapomenu. Asi protože život jde dál. Smrt bolí, ale ty co neumírají. Bolí ty, co tu osobu milovali. Je těžší pro blízké celebrity srovnat se s tou smrtí, protože jsou pod drobnohledem celého světa. Nechtěla bych. Sama jsem se srovnávala dlouho se smrtí mého hrozně moc blízkého člověka. I teď mi hrozně chybí. Nevím jestli je to tím, že jsou tu drogy a alkohol a cigarety, ale asi jo. Už tolik lidí si zkrátilo život kvůli svým závislostem. Když zemře celebrita, tak jako první se vyšetřuje, jestli to nebyla sebevražda nebo vražda nebo předávkování léky, drogami. Nesnáším, když začnou v televizi říkat, že byla nařízena soudní pitva. Přijde mi to jako neúcta k člověku, kterého si máme pamatovat, takového jaký byl, když žil. Ne, když zemřel. Chápete ne? Ta představa co tam s tím člověkem dělají je děsná. Takže se ptám, kdo odejde příště?

R.I.P Whitney HoustonNejkrásnější citáty z poslední doby

18. února 2012 v 15:36 | SqN |  Citáty
Citáty jsou moje slabina. Hrozně mě baví je číst. Někdy jejich čtením strávím docela dlouhou dobu, ale nelituju. Ne všechny mají hloubky. Tyhle patří mezy ty, u kterých by se měl každý zamyslet.

Až člověk dojde na úplné dno - teprve pozná pravou tvář života

Sebeúcta je pověst, jakou máš sám u sebe.

Věřím ve štěstí. Čím víc se snažím, tím víc ho mám.

I nejpodrobnější mapa světa Vás nikam nedovede, když nevíte kde, se právě nacházíte.

Překážky jsou ony obávané věci, které spatříme, když odvrátíme pohled od svého cíle.

Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou.

Buďte sami sebou! Nápodobou někoho jiného dosáhnete maximálně na průměr.

S přítelem po boku není žádná cesta příliš dlouhá.

Nikdy nemůže být tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

Člověk se potřebuje bavit. Potřebuje si hrát a co je nejdůležitější potřebuje se smát.

Člověk musí vyhledávat radost a každý den mít nějakou.

Jestliže neporazíte sebe, budete poraženi sebou.

Přátelé nevěří tobě, ale v tebe!

Vše, co se nám stává je pouze ozvěnou toho, kdo jsme.

Problém spočívá v tom, že se až příliš mnoho lidí pokouší být někým jiným místo toho, aby byli sami sebou.

Opravdu důležitých věcí, je jen pár.

Nenávidíme nejistotu. Jsme toxikomani závislí na kontrole. Když cítíme, že kontrola chybí, děláme se nám zle. Cítíme nervozitu a stres. Proto se necháváme vést značkami.

Láska je jako dlouhá černá chodba s dveřmi. Jsou dvě věci, které za těmi dveřmi mohou být. Buď ochota a porozumění. Nebo Zklamání a odmítnutí.

S láskou ubývá čas, s časem ubývá lásky.

Ženské srdce je právě tenkrát nejvíce láskou choré, když nemá koho milovat.

Láska stojící na kráse, tak jako krása, brzy umírá.

Přátelství je nejlepším darem, jaký si člověk může věnovat.

Nejbolestnější je vedle někoho sedět, jen tak se ho letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích, ale vědět, že ho nikdy nemůžeme mít ...

Hlad a láska určují veškeré lidské dějiny.

Je nejstrašnější v životě, že člověk může sama sebe nejvíce milovat a nemít k sobě ani špetky úcty.

Jak na kruhy pod očima?

18. února 2012 v 14:50 | SqN |  Salon krásy
No jasně, zase ponocovala co? Pod očima máš něco, co připomíná monokly. Tak třeba já nepotřebuju ponocovat, ale stačí jenom menší nevyspání a tragédie je na světě. Myslím si, že lidi ve škole mě snad neviděli bez "monclů". Stávám totiž v půl šestý do školy, abych stihla dojíždět. Jsem už navyklá stávat brzo, takže o víkendu si taky moc nepřispím. Příčiny kruhů pod očima je několik:
Nedostatek spánku
Namáhání očí (hodně se namáhají třeba koukáním na televizi nebo do kompu)

Špatný jídelníček (moc soli, kávy, alkoholu)

Kouření, drogy
Upozorňování na onemocnění ledvin, srdce, chudokrevnost

Stres, deprese, psychická únava, úzkost
Nedostatek vitamínu A

Dědičnost
Řekla bych, že příčin je mnohem víc, ale přejděme k řešení:
1. Dostatek spánku

2. Studené obklady přikládané na oči

3. Oční gymnastika -pevně sevři víčka a na 6 vteřin drž. Opakuj minimálně 10 x.

4. Oční kapky

5. Regenerační masky

6. Výživné oční krémy (nebo domácí recept - plátky okurky nebo sáčky černého čaje)

7. Zamaskování korektory nebo krémy, které dobře kryjí

8. Vitamín A a D

9. Vyhýbat se alkoholu

10. Nestresovat se, odpočívat

Věřim ti, že se s kruhama pod očima pořádně popereš a vyhraješ :D

Ahoj :)

16. února 2012 v 16:04 | SqN |  Něco o mě :)
Ahoj všem :) Jsem holka co musí zkusit všechno, takže proto píšu tenhle blog. Chci, aby ty co nenajdou u nikoho pochopení viděli, že nikdy neni tak hrozně jak se zdá. Znám to. Taky si někdy připadám nedoceněná, zbytečná atd. Někteří lidi se k nám dokáží chovat tak, že začneme přemýšlet nad tím, co je na nás tak špatnýho proboha. Na nás nic. To ty, co se k nám tak chovají nedokáží ocenit naši skvělou povahu. Takže už žádný mindráky, jasný? :) Když se budeme držet těch, kteří nás mají rádi, všechno bude lepší. Postupem času tady hodlám všechno zlepšovat a když mi sem bude někdo chodit i kdyby to byl jenom 1 člověk tak budu psát dál a dál :) Mějte se fajn a ne dobře, protože dobřý je za 3 Mrkající