Květen 2012

Každodenní šálek čaje

31. května 2012 v 17:05 | SqN |  K zamyšlení
Můj každonenní šálek čaje je tak moc zvláštní. Měla bych být ráda, že mám docela pestré dny, ale moc nejsem. Chtěla bych si být jistější. Vědět, co špatnýho nebo dobrýho se mi stane, abych byla připravená si hezké chvíle vychutnat a naopak špatné chvíle rychleji odbít a vyhnout se jim. Je to opravdu zvláštní. Nadruhou stranu, kdo by chtěl s jistotou vědět, jak co dopadne. Nebyly by sázkové kanceláře, fanoušci by se nemuseli dívat na zápas ve fotbale - nemělo by smysl fandit svému oblíbenému týmu kdybychom věděli, že prohraje.... Zkrátka bychom si měli vychutnat každou příležitost být šťastní a hodit za hlavu vše špatné, co nás v tom našem každodenním šálku čaje (nebo i kávy) čeká.


Rady pro unavené oči

31. května 2012 v 16:42 | SqN |  Salon krásy
Jestli máš stejně jako já poblémy s unavenýma očima, tak píši článek přímo pro tebe. Ráda ti poradím jak na ně.

Asi nejrozšířenější jsou lžičky. Dej na půl hodinky do mrazáku dvě čajové lžičky a poté polož asi na deset minut na zavřená víčka.

Další známá je salátová okurka. Pozor ne ta v nálevu, ale salátová :) Nakrájej čerstvou, studenou okurku na plátky. Lehni si a polož je na oči. Nech působit 10 minut nebo do dokuď nebude mít okurka pokojovou teplotu. Díky vodě v okurce pomáhá na unavené oči i pytle pod očima.

Heřmánkový čaj má blahodárný účinek. Nejen pro naše tělo, když ho pijeme, ale i pro nás odpadní sáčky z něj. Když si uděláš čaj, nech sáčky schladnout a přilož na víčka. Druhý způsob je, že v nálevu ze sáčků navlhčíš bavlněný hadřík a ten přiložíš. Heřmánek zklidňuje tkáň a zmírňuje otok.

Můžeš také namočit kosmetické tamponky v studeném mléce.

Existuje i cvičení. Stoupni si k oknu a dívej se na předmět někde v dálce. Potom se rychle podívejte na okenní tabulku, u které stojíš. Pak se podívejt zpátky na vzdálený objekt. Cvičení několikrát opakuj.
Pro oči je úlevou 2X nebo 3X denně vyplachování studenou vodou.
Zavři na chvíli oči a lehce si promni víčka.

Hodně spánku. Jak je to jen možné spát co nejdéle využij toho.

V nejnutnějším případě: V lékarnách najdeš některé přípravky, které pomáhají ulevit podrážděným očím. Kapky stojí okolo 100 Kč.


H-Flow - HighFive

29. května 2012 v 18:58 | SqN |  Hudba a tanec

Princ na bílém koni dneska přijede?

20. května 2012 v 18:52 | SqN |  K zamyšlení
Nechápu, proč se někteří kluci chovají k jedním holkám jako by měli svatozář a k některým jako by byly nějaký společenský odpad. Když gentleman tak gentleman. Nemělo by záležet, jak je holka mezi lidmi oblíbená nebo odlišnější od ostatních. Každý jsme přece originál a to, jací jsme, asi těžko změníme kvůli někomu. Proto je mi hrozně líto normálních, suprových holek, které se zamilují do školních idolů. Je mezi nimi hluboká propast, kterou asi těžko překročí. Kdo kdy neviděl romantický film ve stylu Pretty Woman nebo Moderní popelka není poblázněný představou, že se nejlepší a nekrásnější kluk ze všech zamiluje zrovna do ní. Princ na koni přijede. Ne možná zítra nebo pozítří, ale jednou ano. Takže to, že se v jedenácti letech do mě nezamiloval ten božskej kluk z vedlejší třídy neznamená, že jsem ošklivá nebo nezajímavá. Prostě jenom nepřišel ten správný čas na scénu, kdy princ nazuje ztracený střevíček. Neměli bychom chtít všechno teď a tady. Já vím, je to těžký taky chci všechno hned teď, ale na nejlepší a nejkrásnější věci v našem životě má cenu si počkat. Teď jsem si vzpomněla, když jsem byla malá moc jsem si přála žvatlající panenku ChuChu, ale když jsem ji dostala zjistila jsem, že pořád dělá to samé a že zase tak úžasná není. Tak proč si kazit svého prince tím, že ho dostanu hned a být zklamaná, že není tak dokonalý jak jsem si ho představovala. Chci snít jak je dokonalý. Chci, aby si mě našel sám a ukázal mi, že dokonalost je jenom v pohádkách. Nechci být princeznou z pohádky, ale "jeho" princeznou.


♥Logan Lerman♥
Sválně dávám sem úúúúúúúúúúúúúúúžasného herce Logana Lermana.
Jo a kdy že pro mě přijedeš Logane? :)

Zrada od nejkámošky

18. května 2012 v 16:11 | SqN |  Něco o mě :)
Netušila jsem, že to, o čem jsem několikrát četla, se stane zrovna mě. Zrada o jedné z nejlepších kamarádek. Na základce jsme seděli spolu v lavici od třetí třídy. Svěřovala jsem ji všechna svá tajemství, poznala jaká jsem i já ji znala jako své boty (aspoň jsem si to myslela) a měla jsem ji moc ráda. Možná ji už nejsem dost dobrá napadlo mě. Ale může se skutečně člověk změnit tak, že už nechce vidět nikdy v životě člověka, který byl v jeho životě tak moc důležitý? Moje odpověď zní: Ne. Nemůže. Došlo mi, že jsem pro ni asi tak důležitá nebyla. Ona pro mě opravdu hodně. Po základní škole jsem ji viděla naposledy na konci letních prázdnin. Jakmile mě viděla vrhla se mi okolo krku. Slibovala, že i když bude skoro celý týden na intru, tak se budeme určitě vídat o víkendech. TAK MOC TO BOLÍ!!!!! Tak moc jsem ji důvěřovala. Měli jmse se sejít už dvakrát. Poprvé i umřela prababička a podruhé na ni byla moc ziminka. Jak si mi to mohla udělat L.H.?


Plačící


Láska umí víc...

14. května 2012 v 20:35 | SqN |  Hudba a tanec
Já Lucku Vondráčkovou neposlouchám, ale tahle písnička se jí vážně povedla.Jak poznám, že se mu líbím?

13. května 2012 v 16:04 | SqN |  Rádce
Už po několikáté řeším to samé. Má o mě zájem nebo ne? Když mi to dotyčný neřekne, tak to zkrátka nevím. Jestli řešíš to samé, mám pro tebe rady, jak to zjistit. Rozhodně se k nim stále vracím když řeším a tápu :D

1. OČI
Podle jedné studie je prokázané, že se mu zorničky (panenky) rozšíří a oči celkově rozzáří a zalesknou. Takže zírat do očí :) (i když to ti nemusím povídat co? :D) A často cítíš jeho pohled takže se na něj otočíš a on se zadívá do země, protože se stydí, že si ho přistihla :D

2. ÚSMĚV
Často se na tebe usmívá a hodně se směje. Snaží se tě pořád rozesmívat. Snaží se být vtipný.

3. ZRCADLO
Nevědomky opakuje tvé pohyby. Dělá protilehlé pohyby = zrcadlí.

4. POZORNÝ
Všímá si, co je na tobě nového - účes, oblečení, parfém, ... a změnu pochválí. Pamatuje si skoro každou hloupost, co si mu kdy řekla.

5. CO NEJBÍŽE
Snaží se ti být na blízku. Rád se s tebou potkává a s úsměvem tě pozdraví. Když se k němu přiblížíš necouvne.

Určitě se najdou i jiné znaky které jsem buď zapoměla nebo o nich nevím takže se ráda od tebe přiučím :) piš prosím do komentů

a nakonec....

KLUCI JSOU JAKO...

... bumerang - jen co je člověk pošle pryč, vrátí se obratem zpátky.
... autobus - jen Tě jeden mine, je tu do pěti minut další.
... čokoláda - jsou sladcí a můžou se stát posedlostí.
... mléko - jen je člověk nechá stát, zkysnou.
... mraky - když se rozeženou, je hned krásně.
... sníh - jen na ně šáhneme, už tajou.
... pečivo - nikdy nevíš, ve které troubě byly a ve které budou.
... reklamy - nemůžeš jim věřit ani slovo.
... vysoké podpatky - jakmile se v nich naučíš chodit máš vyhráno.
... kafe - nejlepší jsou silní,žhavý,kteří tě dokážou udržet vzhůru celou noc.
... ubrousk - objeví se až když je jídlo na stole.
... horoskopy - pořád ti ukazují jak,co má být,a skoro vždycky se spletou.
... sněhová vánice - nikdy nevíš odkud se objeví a jak dlouho bude trvat.
... ojetá auta - na ty,co snadno získáš se nemůžeš spolehnout.
... banány - čím je starší tím rychleji ztrácí formu.
... mimina - nejdřív ti příjdou roztomilí a pak po nich jenom uklízíš.Kdy najdu lásku?

3. května 2012 v 18:21 | SqN |  K zamyšlení
Kdy najdu lásku?
Eva Poláčková 
Opřena o lampu
tiše tu rozjímám,
o lásce, která je
prý krásná a bláznivá.

Stojím na nároží,
tma se mě dotýká,
celá rozechvělá,
snad proud mnou
protýká.

- Kdy najdu lásku,
sebe se ptám,
ač léta běží,
já ji neznám.

Proč mám srdce kamenný,
chladný, jak dláždění,
když lásku prostírá,
ten koho nevnímám?

Proč mám srdce ohnivý,
pohled, tak vášnivý,
když on mě nevnímá,
hned hořím, hned zhasínám?

- To není láska,
je to jen klam,
vždyť druhý den nevím,
že byl, jen se zdál.