Říjen 2012

Chodí pešek okolo...

30. října 2012 v 19:05 | SqN |  Něco o mě :)
Tak mám takový pocit, že mi pomalu, ale jistě hrábne. Možná už.
Jsem úplně na prášky z jednoho kluka. Jo zase. Kdyby to nebyl aspoň ten stejnej. Asi mi není souzeno jinak. To je tak, že je hodně často v blízkosti holky, kterou moc dobře znám. Je mi celkem šumák, jak dlouho a jak přesně často, ale jenom představa, že je s ním mě doslova užírá. Je to hodná holka, což o to, jenže to já jsem přece taky ne? :)
Ať se snažím, jak chci, tak ho nemůžu dostat z hlavy. Je to jako nějaká úchylka... :D
Už to slyším: zapomeň na něj... jo jasně... bydlí takový kousek od mého osobního bydliště, ale jinak, je strašně snadný, nedívat se z okna a nevidět okno jeho pokoje...
Bože to je tak na ..pííííííííííííííííp.... :(
To se člověk pořád snaží "ho" nepotkávat, jenže to zase on pořád musí chodit okolo, takže to je: "Chodí pešek okolo nedívej se na něho..." a ve výsledku ho jenom zahléhnu a všechno se mi vrátí...
A já se pořád užírám a poslouchám do nekonečna písničku od P!nk - Try a vím, že s tím vším nic neudělám...
(panebože, dej ať si nikdy tyto řádky nepřečetl, asi by hned uhádnul, že je to on a to by pak...)

"Je to k smíchu jak se dokáže srdce mýlit
a to víc než jen párkrát.
Jaktože se dokážeme zamilovat tak snadno
i když to není správný ?"
(úryvek z písně Try)


Citáty o životě 1

27. října 2012 v 13:42 | SqN |  Citáty
Na jedné úplně úžasné stránce jsem narazila na úžasné citáty o životě, které jsou inspirací pro nás všechny :)

"První láska je los, který nevyhrává, ale celý život si pomatuješ jeho číslo."
Emile Zola

"Rozum se na delší dobu zastaví v životě mnohokrát. Srdce jen jednou."
Holandské přísloví

"Někteří lidé vstoupí do našeho života a zase odejdou. Někteří zůstanou jen chvíli a navždy změní náš život."
Neznámý autor

"Bez lásky nelze žít, bez bolesti nelze milovat."
Nino Salvaneschi

"Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!"
Jan Werich

"V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu."
Marcel Pagnol

"Úsměv trvá chvilku, ale někdy se na něj vzpomíná celý život."
Neznámý autor

"Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít."
John Ronald Reuel Tolkien

"Někdy i žít je statečným činem."
Seneca

"Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká."
Seneca

"Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut."
Sofoklés

"Každý den je jen jednou za život."
Neznámý autor

"Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic."
Cornell George Hopley-woolrich

"Mládí je nejkrásnější dobou života, škoda že musíme nejdříve zestárnout, abychom to poznali."
Neznámý autor

"Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme."
Seneca


LOL: 2008 / 2012

25. října 2012 v 14:30 | SqN |  Filmy a Seriály
Všimla jsem si, že tento film úplně zaplavil skoro všechny blogy na blog.cz. Taková ta řetězová reakce :). Já vím, nejsme stádo ovcí a není nutné psát skoro všude o tom samém, ale chci svůj VLASTNÍ dojem předat dál.

LOL je zkratka laughing of loud = hodně smíchu. Je to spíše takový trochu reklamní tah, přiblížit se naší generaci ze zkratkou, kterou používá spousta z nás dnes a denně. Má tu být spojitost s hlavní hrdinkou Lolou. " Jmenuji se Lola, ale každý mi říká Lol..." Asi jsem nepozorná, ale nevšimla jsem si, že jí tak někdo řekl :).

Film je podle francouzského LOL z roku 2008, který hned patřil mezi u mě nejoblíbenější. Asi je to tím, že kolem mě jsou skoro jenom americké filmy, ale přišel mi s Miley Cyrus o něco lepší, akorát jako správná mamka do téhle mamkovské role mi přišla spíše lepší z francouzské verze.

Dabing mi přijde super jenom u některých filmů. Pro mě je zkrátka někdy lepší vidět originál s titulkami (nebo i bez), ale zato s takovým tím procítěním herců. Četla jsem, že dabuje Miley Lucka Vondráčková a když si to představím, tak to ani snad nejde. Všude ji dabuje jedna dabérka (jj viděla jsem Hannu Montanu, dokonce i ve filmu :D) a k ní mi prostě tenhle hlas sedí. Je dobře, že jsem viděla americý LOL s titulkami.

Shrnutí: mám ráda obě verze, ale v té americké je vidět ten americký styl a ten mi sedí asi více. Jinak stojí za vidění obě :). Jo a málem bych zapoměla na hudbu v americké verzi, která mi přišla tak super, že jsem si musela stáhnou celý soundtrack :).


Jaký je tvůj názor na tenhle film?

A co třeba plakáty? Líbí se ti některý více?

Piš do komentů :) budu za každý názor moc ráda :)


P!nk - The truth about love

23. října 2012 v 17:09 | SqN |  Hudba a tanec
Určo znáš zpěvačku Pink. Ale už tak neurčo víš, že nedávno vydala nové album, které je celé jenom o lásce. Šťastné i nešťastné.

Popravdě jsem nečekala, že může Pink ještě s něčím překvapit. Poslouchala jsem ji už dříve, ale její začátky jsem nesledovala, protože mi bylo kolik? 5, 6 let? Nevim, ale pár písní jsem z jejích začátků slyšela. Ale jo dobrý. Jenže teď se Pink vytasila s něčím, co je její styl, ale přece jenom je o něco jakoby obohacenější než její předchozí desky. Slavný časopis Rolling Stones dal ve svém hodnocení sice jenom 3 hvězdy z deseti, ale já dávám plný počet. Přiznejme si, i ty 3 hvězdy jsou úspěch, protože kritici vždycky musí něco zkritizovat. Deska má hlavu a patu, jako, že je jeden celek, ale přitom každá skladba je něčím vyjímečná. Jo a taky je super spolupráce třeba s Eminemem, Lily Ellen nebo taky zpěvákem kapely F.U.N. Je taky úžasný, že se autorsky podílela na všech písních.

Tracklist
1."Are We All We Are"
2."Blow Me (One Last Kiss)"
3."Try"
4."Just Give Me a Reason" (featuring Nate Ruess)
5."True Love" (featuring Lily Rose Cooper)
6."How Come You're Not Here"
7."Slut Like You"
8."The Truth About Love"
9."Beam Me Up"
10."Walk of Shame"
11."Here Comes the Weekend" (featuring Eminem)
12."Where Did the Beat Go?"
13."The Great Escape"

Já rozhodně dávám P!nk za její album palec nahoru :)


To je ale láska! ♥♥♥♥♥♥♥

22. října 2012 v 18:53 | SqN |  Novinky
Umíš si představit, že budeš věrná jen jednomu klukovi 70 let? Je to neuvěřitelné :). A táááááááák romantické :).

A jak že to mohly spolu tak dlouho vydržet?
"Musí se mít rádi a musí tolerovat jeden druhého," tvrdí Jiřina Mikolášková. "Jsme se nehádali a neprali, hlavně jsme se neprali," dodává její manžel.

Takže si vezmeme příklad: neprat se a neprat :D Ne teď vážně. Musela jsem nad tím popřemýšlet... láska trvající sedmdesát let... to snad ani není možné... Tak já si to v dnešní době prostě nedokážu představit. Když se podívám na dnešní kluky, vidím siláky, kterým je nějak jedno jak budou dlouho chodit s jednou holkou. Přijde jiná a pak jsou tu kopačky. Vždycky, když jsem narazila na opak (a tím i můj ideál), byl už buď zadaný a nebo žádnou novou holku nevyhledával.

Jsem BEZNADĚJNĚ ROMANTICKÁ, ale NEMŮŽU SI POMOCT Usmívající seBlog jako zdroj síly

20. října 2012 v 14:08 | SqN |  Něco o mě :)
Nikdy by mě nenapadlo, jaký ohlas bude mít článek o Amandě Todd. Vždycky si čtu všechny komentáře a těším se z pochval a tvého osobního názoru. Ale komentáře u Amandy mi doslova vyrazili dech.

Musím říci (tedy napsat), že JSTE VŠICHNI ÚŽASNÍ Usmívající se.

Je pro mě ctí, že můj blog je místem, kde se svěřujete se svými životními příběhy a tajemstvím. Moc si toho vážím.
Musím se přiznat, že se mi chtělo i plakat. A to ne u jednoho komentáře...

Ráda se vracím ke komentářům, které jsou povzbuzující a něčím zajímavé. Možná to bude znít zvláštně, ale dodávají mi jakousi sílu.

Moc mě těší moje náštěvnice "Zlá holka" :) a chtěla bych ti říci (kruciš, napsat :D), že mě moc těší tvoje přítomnost na mém blogu. Četla jsem tvůj komentář opravdu pečlivě, ale pořád nechápu, proč si "Zlá holka"? Pro mě jsi úžasná osobnost :) a i když tě osobně neznám, tak vím, že jsi moc hodná a sympatická holka :).

Jinak mě samezřejmě těší ÚPLNĚ každý návštěvník :).

DĚKUJI MOC také Bionce a jejímu nápadu Write with love a Bambulce za klub "Jsem orginál". Moc mě těší propojení všech členů a je mi vážně ctí být součástí obou klubů :).


Děkuji :)


R. I. P. Amanda Todd - poselství jejího příběhu...

14. října 2012 v 14:24 | SqN |  K zamyšlení
Jako spostu lidí i mě zasáhl osud Amandy Todd... Byla ve všech ohledech krásná... A přesto se jí stalo něco, co by nikdo snad ani nikomu nepřál... Její lehkovážnost v sedmé třídě se jí stala osudnou. V tomhle věku pořádně spousta z nás nemřemýšlí a v pozdějším věku se nám to může krutě vrátit. Znáš příběh Amandy?

Amanda byla obyčejná holka z Kanady. Měla nádherný hlas. Jako polovina naší zeměkoule si založila účet na youtube, aby se svěřila světu se svým příběhem. V sedmé třídě se bavila s přáteli přes webkameru, když v tom jí někdo navrhl aby se svlékla. po nějaké době ji začal kdosi (pro mě někdo úplně nepochopitelný) vydírat. Dokonce založil stránku na FB s její nahou fotkou. Svým hnusným vlivem zmanipuloval ostatní k tomu, aby Amandu psychicky deptaly psaním hnusných věcí, atd. I když změnila školu, šikana se opakovala. Amanda nevěděla jak dál a jako jediné východisko viděla sebevraždu.
(podrobný příběh Amandy přímo od ní zde: http://www.youtube.com/watch?v=vOHXGNx-E7E&feature=channel&list=UL)

Příběh Amandy je ukázkový, kam až může zajít psychický teror. Z části vím, co musela prožívat. Vím, jaké to je projít si šikanou. Proto s ní tolik lidí soucítí, protože se s ní alespoň trochu ztotožní, i když teď už mezi námi není. Je hrozné uvědomit si, že potřebovala pomoc a NIKDO ji nevyslyšel, i když udělala tak srdcervoucí video s celým svým "nekonečným" příběhem.

Každý kdo se někdy někomu vysmíval nebo někomu dokonce ubližoval fizicky a nebo jakoliv jinak, by si měl sáhnout do svého svědomí a říct si, proč to vlastně dělám? Chci si tím něco dokázat? Můžu žít se svědomím, že někdo kvůli mě trpěl?

A všem, kteří si prošli podobným peklem jako Amanda, já nebo tisíce možná miliony lidí po celém světě chci vzkázat, aby nezapoměli, že co nás nezabije, to nás posílí. Ten boj nad šikanou vyhrajeme. Zkuste zastavit ta muka. Svěřte se. Komukoli. Třeba i mě. Rozhodla jsem se využívat FB, abych se mohla spojit s někým, kdo by se cítil tak moc sám a nebo by si chtěl jenom tak pokecat :): https://www.facebook.com/eva.dubova.71

R. I. P. Amanda Todd

prostě jsem musela šířit dál poselství, které nám příběh Amandy dává...

Gejša

13. října 2012 v 11:08 | SqN |  Filmy a Seriály
Hned jak jsem ji začala číst mě doslova pohltila. Jestli jsi viděla film a moc se ti líbil jako mě, tak z knihy budeš úplně nadšená.

Gejša je od Arthura Goldena, který čerpal ze života skutečné a velmi slavné gejši Mineko Iwasaki, která byla v Japonsku (i ve světě) opravdu známou a uznávanou. Její životní příběh je jako z nějaké pohádky. V pěti letech ji otec prodal a ona se dostala do domu Gejš. Nejdříve byla služebná a již ve dvaceti se stala hvězdou.

Gejši jsou pro mne umělkyně. Pokračují v dlouholeté tradici a jejich krása je tak moc... ani nevím jak ji popsat. Nikdo vlastně neví (díky spoustě "make-upu"), jak vlastně vypadají v obličeji, ale přitom jsou tak neodolatelné ve všem, co dělají... Jsou úchvatné. Kdyby jsem se narodila v Japonsku, snažila bych se jí stát.

Hodnocení StreetQnektarinky: 20/10 :)

přesně toto vydání mám a dívala jsem se, je již čtvrté od prvního z roku 1997

PS: přikládám odkaz o krátkém, ale pěkně udělaném dokumentu o Mineko Iwasaki: http://www.stream.cz/sexualni-idoly-stoleti/547674-mineko-iwasaki-nejslavnejsi-gejsa

Novinka FB: Tlačítko přání

10. října 2012 v 17:46 | SqN |  Novinky
Jo jo po novém zobrazování fotek je tu nová vymoženost Facebooku. Testuje se tkz. "Seznam přání". Můžeš si přát cokoli. Hlavní myšlenkou je zahájení internetového prodeje.

Budou tam fotky, které když je chceš, tak jednoduše klikneš na tlašítko "Chci". Účast už přislíbila moda Victorias Secret. Jednou klikneš a přátelé se dozvědí co chceš, klikneš dvakrát a koupíš.
Funkce se bude jmenovat Collections (sbírky).
Facebook chce miliardě svých uživatelů nabídnout utrácení jejich těžce vydělaných peněz. Docela chytrý tah.
Poplatky prý FB účtovat nebude. Nevím proč, ale nejsem si tím tak moc jistá.
Už brzy se má testovat na některých uživatelých.

Myslíš si, že Facebook potřebuje takové novinky?


Osud nebo náhoda?

9. října 2012 v 20:00 | SqN |  Něco o mě :)
Taky se ti někdy stalo, že jsi nechtěla někoho potkat, dokonce jsi se mu vyhýbala a jako na potvoru jsi "toho onoho" člověka potkala? Mě se to stává tedy až moc často. Asi mám nějaký dar, který se možná dědí, nevím. Je to někdy vážně na nic. Nevím, jak to máš ty, ale já mám takový ten typ lidí, které nechci za žádnou cenu potkat. No a co myslíš. Zajdu za roh a kdopak tam je? Stačí si doma postěžovat a to je pořád: tak choď kanálama. To tedy nechci, žijeme ve svobodné zemi, můžu si jít kudy chci, ale tohle je vážně na nic. Jsem ráda, když potkám někoho známého, který se ke mě vždycky choval hezky. A já mám takové štěstí, že to mám většinou naopak. Ale když chci někoho konkrétního hrozně moc potkat, tak nic. Musím se zepat mamky jestli to nemá podobně, protože jsem (i když spousta lidí říka, že jsem po taťkovi) v drtivé většině věcí po ní.
Vím, úplně nezáživné čtení, ale někam si vylít srdce musím ne? :)

zdroj obrázku: http://www.stmivani.eu/